Święto Szkoły

9 września obchodzimy rocznicę powstania naszej szkoły. W tym roku obchodziliśmy jej 66-lecie istnienia. W związku z panującą pandemią, nie mogliśmy świętować bardzo w dużym gronie. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie rozmawiali o historii szkoły, patronie. Nie zabrakło prezentacji multimedialnych, quizów oraz innych inwencji twórczych.

Najlepszy Absolwent w roku szkolnym 2019/2020

Kamila Kornacka uzyskała najwyższy wynik z egzaminu ósmoklasistów i decyzją rady pedagogicznej otrzymała tytuł Najlepszego Absolwenta w roku szkolnym 2019/2020. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Walentynki

14 lutego z okazji Dnia świętego Walentego odbył się Koncert Walentynkowy naszego szkolnego chóru. Uczniowie zaśpiewali piękne piosenki o miłości. Samorząd szkolny osłodził nam dzień lizaczkami.

Żywioły Kultur

20 listopada 2019r. odbyły się w szkole obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Z tej okazji przygotowano zajęcia w klasach oraz apel, na którym uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne i taneczne. Były tańce kaukaskie, piosenki po rosyjsku, angielsku, a także w wykonaniu chóru szkolnego.
Na holu szkoły można było podziwiać fotografie uczniów, prace plastyczne oraz notatki na sztalugach, które dostarczyły najważniejszych  informacjami o państwach, z których pochodzą nasi uczniowie.
Dzień zakończył się warsztatami dla uczniów klas VII-VIII, które przeprowadziła  Marina Hulia – działaczka społeczna, inicjatorka Dzieci z Dworca Brześć.

KONKURS UWAGA! Wygrajmy 1000 książek dla SP w Grupie!!!

Ruszył konkurs, w którym do wygrania jest 1000 książek dla szkolnej biblioteki. Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy raz dziennie oddać głos na naszą szkołę, w aplikacji mobilnej Empiku (do ściągnięcia na telefon z Androidem lub z Apple OS). Instalujemy aplikację na telefonie rejestrujemy się i oddajemy raz dziennie głos na nasza szkołę: Szkoła Podstawowa im.16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Grupie. Więcej informacji na stronie empik.
Zachęćcie znajomych i rodzinę, z waszym zaangażowaniem na pewno się uda spełnić nasze marzenie!

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 11.10.2019r. pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do grona naszych uczniów. Podczas pasowania uczniowie uroczyście przysięgali, że będą godnie reprezentować naszą szkołę.

Obraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, ludzie na scenie i w budynku
Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował krótki apel na wesoło. Nie zabrakło szkolnych dowcipów, piosenek i oczywiście życzeń i słodkości dla naszych kochanych nauczycieli.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Obraz może zawierać: 14 osób, ludzie stoją i w budynku

_______________________________________________________________________

Biegi przełajowe o Puchar Pana Dyrektora

10 września 2019r. odbyły się biegi przełajowe o Puchar Pana Dyrektora. Pomimo deszczu i chłodu nie zabrakło chętnych uczniów do udziału w zawodach.
Wyniki:
KL IV-VI
Dziewczęta    I miejsce Martyna Kontowska
                      II miejsce Bianka Osenka
                     III miejsce Amelia Szwarc

Chłopcy        I miejsce Szymon Suberlak
                    II miejsce Oskar Babiarz
                    III miejsce Jakub Florek
KL VII-VIII
Dziewczęta     I miejsce Weronika Galanty
                       II miejsce Natalia Michalak
                      III miejsce Weronika Jackowska

Chłopcy         I miejsce Filip Okraska
                      II miejsce Mateusz Pokorski
                      III miejsce Maciej Łazarski

Serdecznie gratujemy.

________________________________________________________________

Święto Szkoły

9 września 2019r. obchodziliśmy 65-lecie naszej szkoły. Dzień rozpoczął się wspólną mszą w Kaplicy. Po powrocie do szkoły czekało na uczniów mnóstwo atrakcji. Można było obejrzeć prezentację dotyczącą historii szkoły i naszego patrona, a także odwiedzić patrol saperski z JW Chełmno. Każda klasa mogła zaprezentować swoje zdolności wokalne podczas karaoke. Przeprowadzono także konkursy: wiedzowy z zakresu znajomości historii Pułku oraz Bieg o Puchar Dyrektora. Nie zabrakło w tym dniu oczywiście grochówki oraz słodkości w postaci babeczek. Podsumowaniem dnia był koncert Agaty Misiak. Nie zawiedli nas też goście, którzy licznie pojawili się w tym dniu. I chociaż pogoda nie dopisała to i tak wszyscy świetnie się bawili.

Wyniki konkursów z okazji 65-lecia szkoły:
Wiedzowy:
KL I-IV – nagrodzone za udział w konkursie